روش صحیح و درست استفاده از کرم پودر و پنکیک

155-17087

  انتخاب بهترین کرم پودر

 برای زیر ساز آرایش صورت از چه محصولاتی استفاده کنیم؟روش صحیح استفاده از کرم های آرایشی؟از چه کرم پودری استفاده کنم تا لک ها و جوش های صورتم را بپوشاند؟و………..

این ها سوالاتی است که اکثر خانمها برای داشتن آرایش بهتر و رفع عیوب صورت می پرسند.

مطالب زیر برگرفته از صحبت های خانم هاجر ناصری گریمور سالن نقره نگار،خانم شادی نوروزی و خانم انوشه شفیعی مدیریت گروه هنری اسطوره است.

فُن مخفف فاندیشن و به معنای پایه و زیر بنا میباشد که اساس کار گریم و میکاپ است.

فُن بر سه نوع است:
۱-فُن خشک یا پنکیک
۲-فُن چرب در انواع مختلف
۳-فُن مایع یا کرم پودر

فُن خشک یا پنکیک:
پنکیک به پوست حالتی صاف، یک دست و مات می دهند.
فُن خشک گریم یکی از فن های پایه است که از مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات گریم می باشد.
فُن خشک غیر گریم (معمولی) برای آرایش سبک هم کاربرد دارد.
فُن خشک در مقابل تعرق مقاومت نموده و روی پوست رگ رگ نشده و زیر هر گونه شرایط نور پردازی عمل می کند.این فن برای محو کردن لک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

فُن خشک برای افرادی که دارای پوست چرب هستند بسیار مناسب بوده و مانع براقیت و چرب شدن پوست می گردد.

فُن خشک توسط اسفنج مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.

organic

فن چرب:

به صورت لوله ای (پن استیک) و به اشکال مختلف موجود می باشند.
فن چرب گریم از مهمترین و بهترین لوازم آرایش در گریم محسوب می شود که می توان از آن برای پنهان نمودن خطوط نازک صورت، جوش، لکه های پوست، حلقه های کبود زیر چشم و همچنین برای پوشش دادن تمامی نواحی صورت و گردن استفاده نمود.
پن استیک محصولی است حرفه ای با پوشش مناسب و دارای فورمول با ماندگاری زیاد و قابل ترکیب با کرم های آرایشی که با اسفنج مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.
افرادی که دارای پوست خشک می باشند به این استیک چرب با فرمول ضد خشکی نیاز دارند.
بعضی از انواع پن استیک به علت دارا بودن چربی بیشتر چنانچه به مقدار مناسب استفاده نشود، تمایل به سر خوردن و سره کردن و نهایتا باعث چین انداختن روی پوست می گردد.
بنابراین برای جلوگیری از این موارد می بایست از فن کمتری استفاده نمود.
قبل از بکار بردن فن روی پوست های خشک می توانید از مقدار کمی کرم یا لوسیون مرطوب کننده استفاده نموده و برای جذب بهتر آن در حدود ۵ دقیقه مکث نمائید.استفاده از مرطوب کننده باعث نرم شدن پوست گردیده و فن راحت تر روی آن قرار می گیرد.
سپس با گذاشتن و برداشتن دستمال کاغذی اضافه مرطوب کننده را از روی پوست گرفته و بوسیله اسفنج مرطوب پن استیک (فن چرب) را روی صورت و گردن بکار ببرید.
برای آنکه قدرت ماندگاری فن بیشتر شود از پودر لطیفی روی آن استفاده نمایید. برای پوشاندن کبودی و حلقه های سیاه زیر چشم از تصحیح کننده و یا پن استیک ۲ تا ۳ درجه روشن تر از رنگ پوست با تم زرد استفاده نمایید.زیرا فن چرب با تم صورتی، رنگ قرمز و قهوه ای را تشدید میکند.
فن مایع یا کرم پودر:
فن مایع باعث یک دست و شفاف نشان دادن پوست شده و پایه لازم برای میک آپ را فراهم میسازد.
کرم پودر مایع در سه نوع کرم پودر معمولی، کرم پودر نیمه چرب و کرم پودر چرب می باشد.
کرم پودر مایع معمولی روی اکثر صورت ها به خوبی پخش می شود و میتوان با اسفنج آن را یک دست کرد.
کرم پودر های مایع نیمه چرب که با اسفنج های مرطوب زده می شوند و مانند کرم پودر های مایع معمولی(طبیعی) برای همه نوع پوستی مناسبند.
بعضی از انواع آنها قدرت پوشانندگی بسیار بالایی دارند، بدون اینکه احساس سنگینی روی پوست ایجاد کنند.
کرم پودر های چرب ماهیت سنگین تری نسبت به کرم پودر های طبیعی و یا نیمه چرب دارند.
مقدار بسیار کمی از آن برای پوشاندن ناحیه وسیعی کافی است و قبل از مصرف باید ظرف آن را کاملا تکان داد تا ذرات چربی و بیگنت های رنگی آن بخوبی در هم مخلوط شوند.

·  کدامیک از این محصولات برای مصارف روزانه بهتر هستند؟ پنکک و کرم پودر

·  آیا همزمان در استفاده از کرم پودر نیاز به استفاده از ضد آفتاب هم هست و یا کرم پودر هایی در بازار وجود دارند که حاوی ضد آفتاب باشند ، اگر دارند ، از کجا بفهمیم که کرم پودر ضد آفتاب داره؟ اکثرا روی لیبل های کرم پودر ها و یا پنکک ها مشخص شده که حاوی ضد افتاب هستند یا خیر .اما اگر حاوی ضد آفتاب نبود حتما ۱۰ دقیقه قبل از استفاده از پنکک یا کرم پودر از ضد آفتاب استفاده شود.

·  چگونگی انتخاب رنگ مناسب برای پوست ما: برای انتخاب رنگ کرم پودری که با پوست شما هم خوانی دارد بهتر است در هنگام خرید کرم پودر مورد نظر را روی دست یا چانه و گردن امتحان کنید.در کل مناسب ترین رنگ برای هر پوستی نهایتا ۲الی ۳ درجه روشن تر یا تیره تر از آن پوست است.

 

kerempudr

 ·  نحوه درست استفاده کردن از کرم پودر: اگر از فون های چرب استفاده می کنید به صورت چرخشی و ضربه ای عمل کنیم و اگر می خواهیم روی کرم پودر ، پنکک استفاده کنیم نباید پنکیک را روی پوستبکشیم بلکه با پد تمیز به صورت ضربه ای عمل کنیم

در مورد رنگهای پالتی باید بیشتر با انگشت و به صورت ضربه ای مصرف شود که به دلیل گرمای انگشتان پوشانندگی بهتر  را به دست خواهیم آورد .

در قسمت هایی از صورت مانند زیر چشم باید در خلاف جهت  خطوط باشد که چروک ها مشخص نشود.

·  در فصل تابستان برای کسانی که زیاد صورتشون عرق میکنه چه راه کاری هست؟

باید از محصولی استفاده کنند که چربی کمتری داشته باشد و آب رسانی بیشتری داشته باشد مثل فون های لیکوییدی و حتما بعد از استفاده از کرم پود و یا فون از پودر های فیکساتور استفاده شود .هم چنین پنکک  می تواند در خشک نگه داشتن پوست افراد با تعریق بالا کمک کند

·  حالا معرفی چند برند و مدل Makeup studio ، Body shop , caroline، GEO

با توجه به تنوع زیاد محصولات آرایشی برای راهنمایی دوستانتان جهت انتخاب یک کرم آرایشی خوب به سوالات زیر  در قسمت نظرات همین صفحه جواب بدید.
تا به حال از چه مارک کرم های آرایشی استفاده کردید؟از کدام مارک راضی هستید؟نوع پوست شما چیست؟

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved