خلاصه داستان فیلم مرگ ماهی + عکس های بازیگران

_Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(3)

خلاصه داستان فیلم مرگ ماهی +عکس های بازیگران

گالری عکس‌های فیلم مرگ ماهی

_Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(4) _Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(5) _Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(6) _Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(1) _Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1 _Jashnvare_Film_Fajr_33_Film_Marg_Mahi_1-(2)

کارگردان:سيدروح‌الله حجازي

تهیه کننده:سيدروح‌الله حجازي

بازیگران:نيكي كريمي، علي مصفا، طناز طباطبايي، ريما رامین‏ فر، بابك كريمي، بهرنگ علوي، حسام محمودي، مرواريدكاشيان، با هنرمندی پانته‌آ بهرام، بابك حميديان، رابعه مدنی و سحر دولتشاهی / بازیگران خردسال: كيميا مراديان، مليكا پارسا، حسام رحيمي منش

خلاصه داستان:همیشه فکر می‌کردم ماهی‌ها موقع مردن، وقتی لب می‌زنن، یه چیزی می‌خوان بگن که من اونو نمی‌شنوم…

شعار فیلم:ماهی‌هایی هستیم که دوستت دارم، روی لبان‌مان مرده است…

حاشیه نگاری کافه سینما:- «مرگ ماهی» چهارمین فیلم سینمایی و آخرین بخش از سه گانه‌ی حجازی است که گفته می‌شود تفاوت زیادی با دو قسمت قبل دارد. حجازی درباره این فیلم می‌گوید که اگرچه سه فیلم قبلی‌اش را دوست دارد اما «مَرگِ ماهی» اثری متفاوت در کارنامه‌ی کاری او محسوب می‌شود و تنها فیلمی است که آرزوی ساختنش را تا کنون داشته است.
– در «مرگ ماهی» از ۱۱ بازیگر بزرگسال برای نقش اصلی استفاده شده است که شامل نیکی کریمی، علی مصفا، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، ریما رامین‏فر، سحر دولت‌شاهی، بابک کریمی، بهرنگ علوی، حسام محمودی و با هنرمندی پانته‏آ بهرام و با معرفی مروارید کاشیان است. کیمیا مرادیان، ملیکا پارسا و حسام رحیمی‌منش هم بازیگران خردسال این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.
– حجازی در این فیلم، علاوه بر بازیگران شاخص، از حرفه‌ای‌ترین عوامل پشت دوربین در سینمای ایران استفاده کرده است. به زعم عوامل حرفه‌ای پشت دوربین «مرگ ماهی»، بازی متفاوت بازیگران و به زعم بازیگران کارکشتهٔ پروژه، دقت‌نظر عوامل حرفه‌ای پشت دوربین می‌تواند نظر مخاطبان را جلب کند.
– نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی «مرگِ ماهی» به صورت توأمان برعهده سیدروح‌الله حجازی است.
– حجازی تا کنون کارگردانی فیلمهای زندگي مشترک آقاي محمودي و بانو ، زندگي خصوصي آقا و خانم ميم و در ميان ابرها بر عهده داشته است.
– بابک حمیدیان بازیگر این فیلم به عنوان بازیگر مرد سال ۹۱ تئاتر ایران، سال گذشته بازی درخشانی در فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا و «رستاخیز» احمدرضا درویش داشته و سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از جشنواره فجر دریافت کرد.
– ریما رامین فر بازیگر این فیلم در سریال ۳ گانه پایتخت در نقش هما بسیار خوب ظاهر شده و در تئاتر نیز محبوبیت خاصی در میان هوادارانش بدست آورده است.
– بهرنگ علوی بازیگر این فیلم چند سالی است که خود را به عنوان یک بازیگر با استعداد به سینمای ایران معرفی کرده. او با بازی در فیلم «دربند» پرویز شهبازی نظر منتقدان و سینماگران را به خود جلب کرد؛ تا جاییکه توانست یکی از کاندیداهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد در جشنواره فجر باشد.
– حسام محمودی بازیگر این فیلم علاوه بر «خسته نباشید!»، در فیلم‌های «شب بیرون»، «حق سکوت» و «امروز» ایفای نقش کرده است و به نظر می‌رسد بتواند در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از بازیگران چهره‌ی سینمای ایران بدل شود.
– مروارید کاشیان بازیگر این فیلم از جمله بازیگران جویای نام است که پیش از این در تعدادی فیلم کوتاه حضور داشته و همکاری او با حجازی در یکی از تله فیلمهایش، باعث حضورش در فیلم جدید روح‌الله حجازی شد.
– علي مصفا بازیگر این فیلم، به گزارش کافه سینما از جمله بازيگران شاخص سينماي ايران است که علاوه بر ايفاي نقش‌هايي متفاوت، دو فيلم «سيماي زني در دور دست» و «پله آخر» را کارگرداني کرده است. همچنين بازي‌هاي درخشانش در فيلم‌هاي مختلف ديپلم افتخار و سيمرغ بلورين جشنواره فجر را برايش به دنبال داشته است.
– پانته‌آ بهرام بازیگر این فیلم نيز از جمله بازيگران شاخص سينما و تئاتر است که تاکنون نقش‌هاي متفاوتي ايفا و جايزه‌هاي بسياري را دريافت کرده است. تنديس نقش دوم زن را براي «چهارشنبه سوري» از جشن خانه سينما و سيمرغ بلورين نقش مکمل زن را براي «بچه‌هاي ابدي» از جشنواره فيلم فجر دريافت کرده.
– طناز طباطبايي بازیگر این فیلم از ديگر بازيگران اصلي «مرگ ماهي» است که با بازي‌هاي درخشانش در فيلم‌هاي مختلف از جمله «مرهم» و «هيس! دخترها فرياد نمي‌زنند» بيش از قبل براي مخاطبان مطرح شد.
– محمود کلاري فیلمبردار این فیلم به عنوان يکي از شاخص‌ترين مديران فيلمبرداري سينماي ايران جايزه بهترين فيلمبرداري را براي «جدايي نادر از سيمين»، «خون بازي»، «بوي کافور، عطر ياس»، «گبه»، «سرب» از جشنواره فجر گرفته و تنديس بهترين فيلمبرداري را براي «ماهي‌ها عاشق مي‌شوند» از جشن خانه سينما دريافت کرده است.
– تدوین این فیلم توسط هایده صفی یاری و دخترش سپیده عبدالوهاب انجام خواهد شد. هایده صفی یاری با تدوین فیلم آژانس شیشه ای ، روبان قرمز ، چهارشنبه سوری و نارنجی پوش سیمرغ جشنواره فجر گرفت. سپیده عبدالوهاب نیز برای وقتی همه خوابیم و خون بازی سیمرغ بهترین تدوین را از جشنواره فجر گرفته است.
– مهرداد میرکیانی طراح چهره‌پردازی این فیلم برای فیلم‌هایی مانند «خون بازی»، «به نام پدر» و «قدمگاه»، سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی را از جشنواره فجر به خانه برده و چندین بار هم برای فیلم‌هایی مانند «گیلانه»، «ارتفاع پست»، «مومیایی ۳»، «روبان قرمز»، «آژانس شیشه‌ای» و… کاندیدای دریافت این جایزه بوده است.
– مهناز افشار اولين بازيگر قطعي اين پروژه بود كه در پيش توليد اوليه «مرگ ماهي» براي ايفاي نقش در فيلم قرارداد امضا كرده بود. اما گفته شده اين بازيگر به دليل بروز برخي رفتارهاي غير حرفه اي، از دست اندركاران اين پروژه به سازمان سينمايي شكايت كرد. به گزارش کافه سینما ماجرا از اين قرار یود كه ظاهرا روح الله حجازي تهيه كننده و كارگردان «مرگ ماهي» بدون اطلاع مهناز افشار و حتي فسخ قرارداد وي، در آخرين روزهاي فيلمبرداري بازيگر ديگري را جايگزين افشار كرد. سحر دولتشاهي جايگزين مهناز افشار در اين فيلم سينمايي شد.
– مهناز افشار با انتشار یادداشتی در اینستاگرام اش نسبت به دلایل طرح این شکایت از این فیلم توضیحاتی ارائه کرد. او نوشت:”روزگارتان مهربان. دوستان عزیز و هنردوستان مهربان ، ممنون که پیگیر و نگران بودید و منتظر روشن شدن شکایت صورت گرفته در مورد کارگردان فیلم مرگ ماهی ، با احترام و تشکر از همه شما به زودی متن شکایتی که در مورد کارگردان فیلم صورت گرفته و به وزارت فرهنگ و ارشاد و خانه سینما ارسال شده را در خدمت شما هم خواهم گذاشت ، هم برای دانستن واقعیت بدور از خبرهای کذب و هم جلوگیری از رفتارهای غیر حرفه ای در سینما در مورد همه عوامل سینما و نسل جوانی که وارد میشوند. و در اخر خسته نباشید به عوامل فیلم مرگ ماهی و ارزوی موفقیت برای فیلم و عوامل ان را دارم .واما برای کارگردان ان ارزوی اول یاد گرفتن رفتار و اخلاق حرفه ای طبق قوانین درست را در سینما را دارم. ممنونم از صبر شما هنردوستان و حمایت شما”
– طراحی پوستر مرگ ماهی برعهده میثم میرزایی بوده است. همچنین عکس استفاده شده در پوستر، توسط نوید سجادی‌حسینی گرفته شده است.
– روح‌الله حجازی (کارگردان): هر سه فیلم قبلی من توسط خانم عبدالوهاب تدوین شده بود اما از ابتدا احساس می‌کردم که این فیلم از جهت پرسوناژ و مدلی که دارد، بسیار سخت است و دوست داشتم که برای اولین‌بار تجربه حضور دو تدوین‌گر شاخص که هرکدام برای تدوین یک فیلم فوق‌العاده کافی هستند را در کنار یکدیگر داشته باشم بنابراین فکر می‌کنم این همکاری برای خانم هایده صفی‌یاری و خانم سپیده عبدالوهاب هم جذاب بوده باشد. ضمن آنکه این همکاری به من برای انتخاب تصاویر خیلی کمک کرد. به طور کلی می‌توانم بگویم اگرچه این فیلم در ادامه دو فیلم قبلی‌ام خواهد بود اما فضایی کاملا متفاوت دارد، مخصوصا آنکه حضور آقای کلاری و عوامل فوق العاده در پشت و جلوی دوربین به ما خیلی کمک کرد. من هربار که فیلمی را تمام می‌کنم با توجه به پشت صحنه صمیمی که داریم، فکر می‌کنم که شاید در فیلم‌های بعدی نتوانم دیگر این صمیمیت را تجربه کنم اما باید تاکید کنم که «مرگ ماهی» بهترین پشت صحنه‌ای بود که تجربه کردم و این فضای صمیمی را مدیون انگیزه دوستان هستم. مخصوصا آنکه ما در این گروه دو کارگردان کاربلد را به عنوان بازیگر داشتیم (نیکی کریمی و علی مصفا) که فوق‌العاده به ما کمک کردند. نوید این را می‌دهم که علاوه بر بازی‌های فوق العاده درخشان‌ در «مرگ ماهی»، یک کار درجه یک، تمام نشدنی و فوق العاده از استاد محمود کلاری خواهید دید.
– محمود کلاری (مدیر فیلمبرداری): وقتی آقای حجازی فیلمنامه را به من داد، اولین چیزی که درباره‌اش صحبت کردیم، نوعی وهم و رازگونه بودن قصه بود. «مرگ ماهی» در عین رئالیستی بودن، لایه‌های پنهانی دارد که فیلم را جذاب می‌کند. این کار پروژه‌ای نو برای من به حساب می‌آید و اگر بخواهم آن را توصیف کنم، باید بگویم که رجعتی به روزهای عکاسی‌ام است. این فیلم مجموعه‌ای از پلان‌های ثابت است که این فرصت را فراهم کرد که بتوانم دغدغه‌های عکاسی‌ام را هم دنبال کنم و از این جهت کار ویژه‌ای در سینمای ایران محسوب می‌شود. «مرگ ماهی» برای نسل جوان ما که با سینمای روز دنیا در ارتباط است و شاید دیگر با شکل‌های متداول دارم، سینما و بازیگری کیف نمی‌کند‌، جذاب خواهد بود. این فیلم در قصه‌گویی، فرم بصری‌، بازی‌ و… از فضای معمول فاصله می‌گیرد و من حاضرم تضمین کنم که بیننده آن را دوست خواهد داشت و از دیدنش لذت می‌برد.
– ریما رامین‌فر (بازیگر): من در گذشته فیلم‌های آقای حجازی را دیده بودم و آنها را دوست داشتم. ایشان در حین نگارش فیلمنامه «مرگ ماهی» با من تماس گرفت و گفت که یکی از شخصیت‌ها را برای من نوشته است. خیلی خوشحالم که در «مرگ ماهی» حضور داشتم، چون این فیلم یک کار شگفت‌انگیز برایم بود. بودن روبروی دوربین آقای کلاری و حضور در کنار عوامل تولید و بازیگران فوق‌العاده، می‌تواند خیلی لذت‌بخش باشد. این فیلم شبیه هیچ کدام از آثاری که تا الان دیدید نیست.
– بهرنگ علوی (بازیگر): حقیقت این است که فکر نمی‌کردم امسال هم در جشنواره فیلم داشته باشم و کمی حس ناامیدی داشتم اما بعد از دو سال، کارگردانی پیدا شد که جسارت این را داشت که به من با یک نقش متفاوت فرصتی دوباره بدهد. خوشحالم که آقای حجازی بعد از فیلم «دربند»، یک نقش متفاوت پیشنهاد کرد و برایم افتخار است که در فیلمی حضور داشتم که می‌تواند افتخار کارنامه بازیگری‌ام باشد. ما در «مرگ ماهی» احساس می‌کردیم که همگی شخصیت‌های یک رمان هستیم که تازه قرار است نوشته شود و این برایمان خیلی ارزش داشت. معتقدم تماشاگر در «مرگ ماهی» با فضایی کاملا متفاوت روبرو خواهد شد و باید از همین الان بگویم هم در کارگردانی‌، هم در بازیگری و هم در قصه فضای متفاوتی را شاهد خواهید بود.

سایر عوامل:عوامل تولید «مرگ ماهي»: نويسنده: سيدروح‌الله حجازي، مدير فيلمبرداري: محمود كلاري، تدوين: هايده صفي‌ياري و سپيده عبدالوهاب، طراح چهره‌پردازي: مهرداد ميركياني، طراح صحنه: كامياب امين‌عشايري، طراح لباس: گلناز گلشن، آهنگساز: حامد ثابت، صدابردار: وحيد مقدسي، صداگذار: اميرحسين قاسمي، جلوه‌هاي ويژه بصري: جواد مطوري، دستيار اول و برنامه‌ريز: علي افشين‌راد، دستيار تهيه و تولید: هادي عليمحمدي، مديران توليد: پیمان جعفری و وحيد مشاري، گرافيست: رضا كهنمويي، مشاور رسانه‌اي: سیدمحمدصادق لواساني، دستيار كارگردان: كريم اميني، دستيار سوم: رضا غفارنژاد، منشي صحنه: نائله شريفي، عكاس: نويد سجادي‌حسيني، مدير صحنه: رامين غفوري، فيلم پشت صحنه: ميثم ميرزائي، فيلمبردار پشت صحنه: فرهاد فرهنگ، دستيار صحنه: وهاب يحيي‌زاده، دستيار لباس: مينا سليمي، مجريان گريم: مهدي آشناور، محسن صالحي، ياسمن محب اهري، ليلا پرهيزكار، دستياران فيلمبردار: محمد ابراهيميان، اكبر مشكيني، فرزاد نه كاخ، سيدناصر ميرخاني، امير ساكي، اميد كائيدي شادگان، مسوول فني دوربين: مهدي يحيي‌پور، محمدمحسن هادوي، دستيار تدوين: سارا آهني، دستيار صداگذار: زهره علي اكبري، دستيار جلوه‌هاي ويژه: محمدرضا اسماعيل‌نژاد، دستياران صدا: علي نعمتي و جواد جهانگيري، امور مالي: ابراهيم تفرشي، مدير تداركات: محمد عزت‌خاني، دستيار تداركات: جواد راهزاني تداركات: جواد محبت، وحید جعفری، قاسم خدادي، علي احمدي، رضا خالقي، كارگر صحنه: اسلام صفي زاده، خدمات: عبدالهادي سعيدي، حمل و نقل: جواد نظري، سيد اسحاق موسوي، سليمان ستوده، ناصر كياني، امير جعفري، رضا خادم، اصغر بخشي پور. سرمايه گذاران: بانك پاسارگاد، شركت سرمايه گذاري پارس آريان، سيد روح الله حجازي، مشاور تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی، مشاور هنری: دکتر حسن بلخاری، تهيه‌كننده وكارگردان: سيدروح‌الله حجازي.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved