نتیجه بازی والیبال ایران و آمریکا جمعه 94/3/29

n00173416-b

نتیجه بازی والیبال ایران و آمریکا جمعه ۹۴/۳/۲۹

جمعه ۲۹/۰۳/۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۰۰
ليگ جهاني واليبال گروه B : ابران – آمريکا
زنده از شبکه سه

برد تاریخی والیبال مقابل آمریکا

گزارش زنده والیبال: ایران۳ – ۰ آمریکا

بازی در ست اول با تشویق کر کننده تماشاگران ایرانی آغاز شد و از همان اول جوی که انتظار می رفت سرتاسر ورزشگاه آزادی را فرا گرفت و ایران ست دوم را هم در دیداری نزدیک و نفس گیر به سود خود به پایان رساند.

گزارش زنده والیبال: ایران ۲ – ۰ آمریکا

به گزارش “ورزش سه”، مسابقه جذاب ایران و آمریکا از ساعت ۲۱ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در شرایطی برگزار می‎شود که از یک ساعت پیش ظرفیت سالن تکمیل شده است. با ورزش سه باشید برای اطلاع کامل از اخبار و حاشیه های جذاب سالن ۱۲ هزار نفری آزادی:

گزارش بازی:

ایران با همان ترکیب برنده مقابل روسیه بازی را شروع کرد و عبادی پور، میرزاجامپور، محمودی، معروف، موسوی و غلامی مردان ابتدایی ایران بودند و مهدی مرندی به عنوان لیبرو در زمین حضور داشت. اولین امتیاز بازی بازی اسپک شهرام محمودی از منطقه دو برای ایران به دست آمد و جو آزادی از همان ابتدا تاثیرش را بر تیم آمریکا گذاشت.

ست اول:

آنها در سرویس و اسپک چند اشتباه داشتند و همان تیم همیشگی نشان ندادند. همین اشتباهات تا جایی ادامه دار بود که تکنیکال تایم اوت اول با امتیاز ۸ بر ۵ به نفع ایران رقم بخورد. معروف و موسوی همان بازیکنان همیشگی بودند ست اوا تحت تاثیر درخشش این دو بود.

هر چه از بازی می گذشت تعداد اشتباهات آمریکایی ها و درخشش آمریکایی ها بیشتر می شد. شاگردان جان اسپراو گویی تیمی تازه کار بودند و کاملا تحت تاثیر جو آزادی، نه خبری از سرویس های موشکی، اسپک های شلاقی و دریافت های قرص بود نه آرامش همیشگی آنها. هر چه از بازی می گذشت اختلاف بین دو تیم بیشتر می شد و از آن تیم سیستماتیک سایه ای در زمین بود.

ادامه بازی کار را برای مهمان سخت و سخت تر می کرد و دیگر خبری از تصمیمات جادویی سرمربی آمریکا نبود، او هر کاری می کرد به در بسته می خورد چون راه حلی تا به حال برای مقابله با تماشاگران ایرانی پیدا نشده است و آمریکا هم شامل این عادت جهانی شد. تیم شکست ناپذیر چاره ای جز شکست مقابل ایران در ست اول نداشت و امتیازات ۲۵ بر ۱۹ در پایان گویای این مطلب بود.

محمودی امتیازآورترین بازیکن ست اول

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران بهترین عملکرد را در بین بازیکنان حاضر در اسپک داشت و توانست با ۵ یکی از موثرترین عوامل پیروزی ایران در این ست باشد. اما نکته قابل توجه این ست ۵۵ خطای تیمی از حریف بود که نشان دهنده عدم آمادگی ذهنی آنها بود.

حیرت آمریکایی ها از جو آزادی

صدای تماشاگران حاضر در سالن دوازده هزار نفری آزادی دلیلی شد تا والیبالیست های آمریکایی از سر کنجکاوی به فضای سالن سر بزنند و این موضوع باعث حیرت آنها شد.

قبل از موقع مقرر بازیکنانی که آماده ورود به سالن بودند از پشت درب های سالن اصلی به فضای سالن سر می زدند که تعداد و صدای تماشاگران آنها را به تعجب وا داشته بود. بعد از اولین برخورد بازیکنانی که به کنار زمین آمده بودند مدام از شرایط داخل سالن به سایر بازیکنان می گفتند.

تشویق بی امان پس از یک سال دوری

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران بعد از یک سال دوری از ورزشگاه آزادی بک بار دیگر بین تماشاگران ایرانی آمدند و با تشویق بی امان آنها رو به رو شدند.

والیبالیست های ایران که از آخرین بازی لیگ جهانی در سال گذشته به این طرف دیگر در سالن دوازده هزار نفری حضور نداشتند حالا برای بازی با آمریکا اولین دیدار خانگی خود را در سال جدید تجربه می کنند. تماشاگران بی صبرانه منتظر حضور والیبالیست های محبوب شان بودند و با دیدن آنها تشویقی پر شور تر از همیشه از خود ارائه دادند.

مامور ویژه ایتالیایی برای ویدئو چک ایرانی

شرکت سازنده ابتکارات ویدئو چک نماینده ای ویژه برای اولین دیدار خانگی ایران مقابل آمریکا در سالن دارد. ویدئو چک که ابتداع ایتالیایی ها است در حال حاضر در تمام کشورهای میزبان لیگ جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. فدراسیون والیبال ایران برای مسابقات امسال چند دوربین را به مجموعه دوربین های ویدئو چک خود اضافه کرد و به همین دلیل نماینده ای از شرکت سازنده تجهیزات ویدئو چک به ایران آمد تا بر دوربین های قبلی و تازه کار گذاشته شده نظارت کند. امانوئل سله چند روزی است که مشغول نصب دوربین ها است و برای چند بازی اول خودش شخصا بر کار سیستم نظارت می کند.

ظریف با لباس شخصی پشت زمین

فرهاد ظریف به دلیل مصدومیت از بازی با روسیه کنار تیم ملی نبود در بازی مقابل آمریکا با لباس شخصی در ورزشگاه آزادی حاضر شد.

قبل از عزیمت تیم ملی والیبال ایران به روسیه خبر مصدومیت ظریف رسید و این بازیکن نتوانست در بازی مقابل این تیم ایران را همراهی کند. او که از بازیکنان تعصبی تیم ملی محسوب می شود با لباس شخصی در بازی مقابل آمریکا به ورزشگاه آزادی آمد و از پشت تابلوهای تبلیغاتی بازی را دنبال می کرد. او مثل یک بازی حاضر در زمین حرص و جوش می خورد و بازیکنان را تشویق می کرد.

ست سوم:

معنی واقعی خطر شکست در ست سوم برای آمریکا معنی پیدا کرد و آنها بعد از متحمل شدن دو ست شکست حالا برای پیروزی به زمین آمده بودند.

حضور دیود لی و تیلو سندر، دو ستاره پر فروغ آنها نشان دهنده این موضوع بود. سندر و لی هر کدام یک تیم هستند و توانایی ضمانت حمله، دریافت و دفاع هر تیمی را دارند و جان اسپراو برای پیروزی حضور آنها را چاره دید. حضور این دو ستاره در زمین حداقل در شروع تاثیری بر روند بازی نداشت و همان اختلاف ۳ امتیازی مثل سایر ست ها بین دو تیم حاکم بود، ایران تیم برتر میدان.

حالا ستاره بودن بین شاگردان کواچ نوبتی شده است و ست سوم نوبت به شهرام محمودی و عادل غلامی رسیده بود تا بازی را یک تنه در دست بگیرند. اختلاف ۷ امتیازی جان اسپراو را مجبور به درخواست تایم استراحت کرد اما هر چه از بازی می گذشت این اختلاف بین دو تیم بود که بیشتر می شد و ایران در آستانه تاریخ سازی. پیروزی مقابل آمریکا در تهران، از بین بردن تمامی رکوردهای برج های شکست ناپذیر، ایجاد تزلزل در جایگاه آمریکا و نزدیک شدن به لهستان تمام اتفاقاتی بود که ایران می توانست با این پیروزی رقم بزند، پیروزی که دور از دست رس نبود. نمایش چشم نواز والیبالیست های ایرانی در آخر تاریخ ساز شد و آمریکا با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۹ بر ۲۷ و ۲۵ بر ۲۵ بر ۲۱ اولین شکست خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ را تجربه کرد.

ادای احترام به غواصان اسطوره

قبل از شروع بازی ایران مقابل آمریکا بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال ایران مراسم ادای احترام به ۱۷۵ شهید غواص را به جا آوردند.

بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال ایران قبل از آغاز مسابقه با اهدای شاخ گلی به تندیس غواصان شهید احترام خود را به ۱۷۵ مرد اسطوره ایران ابراز کردند.

وقتی اندرسون امتیاز سرویس می دهد!

بازی خوب ایرانی ها در ست اول بازی مقابل آمریکا آنقدر تاثیر گذار بود که مت اندرسون ستاره آمریکایی ها هم مجبور به خطاهای پی در پی می شد.

جو ورزشگاه آزادی آنقدر برای والیبالیست های آمریکایی سنگین بود که آن ها در تمامی تکنیک ها بیش از گذشته خطا داشتند. آنها در دفاع و توگیری که تخصص شان بودند نا امید کننده ظاهر شدند و کار به جایی رسید که بهترین دریافت کننده لیگ جهانی تا به الان مجبور به خطای دریافت در سرویس شد . این اتفاق بسیار کم برای این بازیکن و تیم ملی والیبال آمریکا می افتند اما سرویس عادل غلامی ساعد بهترین دریافت کننده جهان را به لرزه انداخت.

آغاز ورود تماشاگران به سالن ۱۲هزار نفری آزادی

ورود تماشاگران به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برای تماشای دیدار نخست ایران و آمریکا از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه آغاز شد.

آغاز ورود تماشاگران به سالن ۱۲هزار نفری آزادی

به گزارش “ورزش سه” به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نخستین دیدار تیم ملی والیبال ایران برابر آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی از ساعت ۲۱ امشب آغاز می‌شود که ورود تماشاگران به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه آغاز شد.

پرسنل نیروی انتظامی و حراست وزارت ورزش و جوانان نیز از ساعت‌ها قبل در ورزشگاه آزادی حضور یافتند که این موضوع منجر به نظم بیشتر این دیدار خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران ساعت ۲۱ یکشنبه نیز در دومین مسابقه خود در هفته ششم لیگ جهانی والیبال به مصاف آمریکا خواهد رفت.

معرفی ۱۴ ملی‌پوش ایران برای بازی با آمریکا

اسامی ۱۴ بازیکن تیم ملی والیبال ایران برای دو دیدار با آمریکا اعلام شد.

معرفی ۱۴ ملی‌پوش ایران برای بازی با آمریکا

به گزارش “ورزش سه” از ایسنا، اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی ۱۴ بازیکن ایران برای دو دیدار با آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی را به این شرح اعلام کرد:

سعید معروف، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد حسن صنوبر، محمد جواد معنوی‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، مهدی مرندی و علی شفیعی.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved