آخرین اخبار نتیجه اعتراض ایران به بازیکن دو پینگی عراق

تازه ترین اخبار از نتیجه اعتراض ایران به بازیکن دوپینگی عراق

مسئولان تیم ملی فوتبال ایران به طور جدی پیگیر حضور مشکوک یک بازیکن عراق در دیدار این تیم برابر تیم ملی فوتبال ایران هستند. ظاهرا مدارکی وجود دارد که می‌گوید “علا عبدالزهرا” دوپینگی بوده و نمی‌توانسته برای عراق بازی کند.

مهدی محمد نبی و هوشنگ مقدس روز شنبه به سیدنی سفر کردند تا موضوع شکایت ایران به AFC درباره یکی از بازیکنان تیم عراق به نام “علا عبدالزهرا” را پیگیری کنند.

آخرین خبرها حاکیست مسئولان  AFC  از تیم ملی کشورمان  خواستند تا  فعلا در استرالیا بماند .

براساس این گزارش پس از شکایت ایران مبنی بر دوپینگی بودن بازیکن عراقی مسئولان AFC با فیفا مکاتبه نموده وظرف ۲۴ ساعت آینده نتیجه قطعی آن اعلام میگردد.

دقایقی پیش هوشنگ نصیرزاده از کارشناسان داوری کشور در یک گفتگوی اختصاصی بارادیو ورزش  گفت :چنانچه فیفا این بازیکن راحسب گزارش کمیته دوپینگ فدراسیون فوتبال کشورمان قبلا محروم کرده باشد ،بعلت حضور وی در بازی مقابل ایران به شش ماه محرومیت وتغییر نتیجه منجرخواهد شد.

آخرین اخبار حاکیست مسئولان AFCدراین مورد از فیفا استعلام تا دراسرع وقت تشکیل جلسه داده ورای قطعی را اعلام خواهند نمود.

تیم ملی ایران که قراربود امروز استرالیا را ترک کند به گفته کفاشیان بنابه درخواست مسئولان ای اف سی تا فردا واعلام نتیجه اعتراض ایران دراسترالیا ماندنی خواهند بود .

در صورتی که تخلف بازیکن تیم ملی عراق ثابت شود، ممکن است AFC رای به تغییر نتیجه‌ بازی تیم ملی ایران و عراق با نتیجه‌ سه بر صفر بدهد. تیم ملی فوتبال ایران با وجود شکست از تیم ملی عراق حذف از جام ملت‌های آسیا دو روز دیگر استرالیا را ترک می‌کند. پیش از این، دکتر طباطبایی قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران نیز با اشاره نمونه گیری از علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق در زمانی که در عضویت باشگاه تراکتور سازی تبریز بوده است، تایید کرده بود که کمیته ایران نادو از او تست گرفته و به آزمایشگاه کلن فرستاده و زمانی که نتیجه‌ی مثبت آزمایش این بازیکن عراقی به ایران فرستاده شده او به تیم پلیس عراق رفته و پس از آن نیز برای تیم ملی عراق بازی کرده است.

ساعتی پیش مسعود شجاعی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشته است: سلام دوستان عزیزم امیدوارم حالتون خوب باشه. ما می‌خواستیم امروز برگردیم ایران، ولی جلومون رو گرفتن و گفتن احتمالاً نتیجه بازی ایران- عراق تغییر خواهد کرد!

در مورد اینکه چند درصد این احتمال هم وجود داره گفتن اگر قانون اجرا شه و اتفاق خاصی نیفته، باید نتیجه تغییر کنه…

تکمیلی:

درحالیکه امروز (یکشنبه ۵بهمن ماه)در استرالیا روز پایان هفته وتعطیلی کاری میباشد اما آخرین خبرهااز سیدنی  تاساعت ۱۲:۳۰ دقیقه بوقت استرالیا و ۶:۳۰ دقیقه بوقت تهران حاکیست که جلسه هم چنان ادامه دارد وهنوز خبری از نتیجه تصمیم AFC رسانه ای نگردید واخبارمنتشره درشبکه های اجتماعی بیشترشایعه میباشد.

گفتنی است به محض اعلام رای نهایی، اطلاع رسانی خواهد گردید.امیدواریم رای نهایی سبب خوشحالی ایرانیان وبازگشت تیم ملی به گردونه تورنمنت گردد.

دقایقی پیش علی کفاشیان دررابطه باعلت طول کشیدن رای گفت :راستش حکم سختی است و مسئولان ای اف سی هم برای صدور حکم دو دل هستند. آنها بعد از جلسه فشرده صبح تصمیم گرفتند استراحت کنند و بعد از نهار در حضور مسئولان دو تیم ، نشست را ادامه بدهند. این یکی از سخت ترین پرونده های تاریخ ای اف سی است.»

«فدراسیون فوتبال ایران تمام مدارک لازم برای اثبات حرفش را ارائه داده و رای باید به سود ما صادر شود اما از یک طرف هم برای اولین بار در تورنمنتی رسمی از این دست باید به دلیل یک تخلف  نتیجه مسابقه بیرون از زمین و بعد از پایان بازی مشخص شود و همین کار را برای ای اف سی سخت کرده است. با این وجود انها خواستند تا مسئولان دو تیم هم در جلسه حاضر باشند و دفاعیات نهایی شان را انجام بدهند. ما به نتیجه امیدواریم و ایمان داریم که اسناد مشخصی برای اثبات تخلف بازیکن غراقی ارائه کرده ایم.»

همزمان با این گفتگو ، خبرگزاری فرانسه در خبری از پارت اول مذاکرات برای بررسی پرونده شکایت ایران نوشته مسئولان برگزاری مسابقات و فوتبال آسیا فعلا تغییر در نتیجه بازی را تائید نکرده اند.این جلسه در بخش دوم از دقایقی دیگر در هتلی در سیدنی برگزار می شود.

تکمیلی :طبق آخرین اخبار راک نیوز، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرده اند تا نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران در جلسه اضطراری امروز کمیته انضباطی این کنفدراسیون که ساعت ١٤:٣٠ به وقت محلی برگزار می شود شرکت کنند تا در نهایت تکلیف رای این دیدار مشخص شود. بر هین اساس نبی و مقدس از ایران در این جلسه شرکت کرده اند.

خبر نهایی:

کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست ایران برای بازگشت به جام ملت‌های آسیا را نپذیرفت.

امیدهای تیم ملی برای ادامه حضور در جام ملت‌های آسیا با تایید دوپینگ عبدالزهرا از سوی فیفا زنده شده بود که در نهایت AFC درخواست ایران را نپذیرفت.

جلساتی که امروز در کمیته انضباطی AFC برگزار شد در نهایت منجر به سود ایران نشد و با وجودی که ایران مستندات تازه ای را امروز روی میز کنفدراسیون فوتبال آسیا گذاشت اما مسئولان آسیایی این مستندات را کافی ندانستند.

مهدی محمد نبی اعلام کرد که رای به ضرر ایران اعلام شده است.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved