زمان برگزاری آکادمی اسکار 2016

13941024000453_PhotoA[1]

در حالی به زمان برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۶  نزدیک میشویم که هنوز فیلمی از ایران برای نمایش در این مراسم معرفی نشده است.
هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۱۶ (دوشنبه ۱۰ اسفند) در دالبی تیه تر در هالیوود برگزار می شود. با هم نگاهی به فیلم های معرفی شده به اسکارفیلم غیرانگلیسی می اندازیم.

چیزی به اسکار امسال نمانده و در حالی که هنوز تکلیف فیلم معرفی شده از طرف ایران به اسکار مشخص نیست و رایزنی ها همچنان درخصوص معرفی نماینده ایران به این جشنواره بزرگ و معتبر فیلم ادامه دارد، بعضی از کشورهای مختلف جهان نمایندگان خود را برای حضور در بخش خارجی زبان اسکار معرفی کرده اند و تکلیف شان با اسکار بخش خارجی زبان ۲۰۱۶ روشن شده است.

بخش اسکار خارجی زبان که از سال ۱۹۵۶ به جوایز اسکار اضافه شده، هر سال چشم کشورهای مختلف را به اسکار می دوزد و هرچه به اول اکتبر نزدیک تر شویم و زمان برای معرفی نامزدهای کشورهای مختلف تنگ تر شود، شاهد اعلام اسامی بیشتری خواهیم بود. فیلم هایی که به عنوان نماینده هر کشور برای شرکت در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی اسکار شرکت می کنند باید بین تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۴ تا سی ام سپتامبر ۲۰۱۵ در کشورهای مبدأ اکران شده باشند.

پنج نامزد نهایی بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۶ روز ۱۴ ژانویه سال آینده معرفی می شوند و مراسم اعطای جوایز نیز روز ۲۸ فوریه درلس آنجلس برگزار خواهد شد.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved