زمان و مکان برگزاری همایش شیرخوارگان حضرت علی اصغر محرم 93

همایش شیرخوارگان

دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت: همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی روز جمعه ۹ آبان ماه( ششم محرم) در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

داوود منافی‌پور در نشستی خبری با تشریح اهداف و برنامه‌های همایش شیرخوارگان حسینی که جمعه اول ماه محرم در ایران و سراسر جهان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جریان عظیم از سال ۸۲ آغاز شد، در ابتدا به عنوان یک حرکت مردمی مرسوم بود، اما در سال دوم و سوم سرعت آن فراگیر شد و در دو هزار و ۵۰۰ نقطه این مراسم برگزار می‌شود. امسال دوازدهمین سال برگزاری این همایش است و در دو هزار و ۵۰۰ نقطه از ایران و ۲۳۰ نقطه جهان یعنی پنج قاره این مراسم را برگزار می‌کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) تصریح کرد: یکی از کارهای مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) راهبرد دکترین حضرت علی اصغر (ع) است که ما امسال دکترین حضرت علی اصغر (ع) را تدوین کرده‌ایم که به صورت نامه تقدیم تمام علما و مراجع دین خواهیم کرد و در ابتدا این نامه را تقدیم مقام معظم رهبری می‌کنیم.

منافی‌پور ادامه داد: کربلا حیات شیعه است و حضرت علی اصغر (ع) حیات کربلا است. کربلا فقط در سال ۶۲ هجری اتفاق نیفتاد بلکه یک جریانی است که هنوز هم ادامه دارد. حضرت علی اصغر (ع) یک راز سر به مهر بوده تا به امروز. اگر شیعه متوجه این اورانیوم غنی شده باشد دیگر هرگز دچار مشکل نمی‌شود. حضرت علی اصغر (ع) با ذاتش عدالتخواهی شیعه را فراهم می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت: حضور بانوان و نوزادانشان می‌تواند این حقانیت را به اثبات برساند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزار دست لباس می‌دوختیم و آن را به تمامی استان‌ها می‌فرستادیم اما امسال سعی کردیم همان شکل مردمی حفظ شود و کارگاه دوخت لباس را در شهرستان‌ها نیز برپا کردیم. امسال ۹۰ درصد کار را به خود مردم واگذار کردیم.

منافی‌پور گفت: این همایش در مناطق سنی‌نشین و مرزی کشور هم برگزار می‌شود و ما به نوعی آنها را پشتیبانی کردیم. لباس‌هایی که امسال در تهران دوختیم فقط برای کشورهای عربی زبان، انگلیسی زبان، اردو و آذری فرستادیم. امسال همچون سال‌های گذشته هیچ مجموعه دولتی و یا غیردولتی به ما کمک نکرده است.

دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) تصریح کرد: نقطه عطف این برنامه نذرنامه‌خوانی است که قرائت این نذرنامه از مصلای تهران به صورت زنده و ساعت ۱۰ صبح از تمامی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی پخش می‌شود. امسال حدود هفت یا هشت کشور به این برنامه‌ها اضافه شده و در کل نزدیک به ۴۰ کشور جهان این مراسم را برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: از جمله این کشورها عراق، لبنان، بحرین، کویت، قطر، عمان، ترکیه، عربستان، آذربایجان، گرجستان، افغانستان، پاکستان، افغانستان، کشمیر، هند، روسیه، بنگلادش، یمن، آمریکا، نیویورک که از جمله ایالت آن لس‌آنجلس و میشیگان هستند. همچنین کشور شیلی برای اولین بار این مراسم را برگزار می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت: علاوه بر این ۴۰ کشور مراسم در ۱۱ کشور دیگر برگزار می‌شود که به دلیل اینکه ما نتوانستیم لباس‌های آماده شده را به دست آنها برسانیم خود آنها مراسم را به صورت خودجوش و بدون این لباس‌ها برگزار می‌کنند. از جمله آن کشورها آرژانتین، کوبا، هلند، استرالیا، مالزی و اندونزی هستند.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved