آموزش تزئين سفره هفت سين عید نوروز 95

hou9579

برای مشاهده آموزش تزئين سفره هفت سين عید نوروز ۹۵ به ادامه مطلب مراجعه نمایید….

ظرف هاي هفت سين
تزئين ظروف سفره هفت سين راه هاي مختلفي دارد. يكي از ساده ترين راه ها، استفاده از رنگ ويتراي براي نقاشي بر روي ظروف است؛ ۶ عدد ظرف پايه دارشيشه اي را خوب بشوييد و خوب خشك كنيد. با استفاده از تيوپ هاي رنگ ويتراي طرح مورد نظرتان را روي ظرف هاي پايه دار بكشيد و به دلخواه رنگ آميزي كنيد. ظرف را ۲۴ ساعت كنار بگذاريد تا رنگ ويتراي كاملاً خشك شود. براي تثبيت رنگ مي توانيد طبق دستور روي جعبه رنگ ويتراي ظرفي را كه نقاشي كرده ايد در فر حرارت بدهيد. اگر دوست داشتيد مي توانيد طرح هاي مشبكي را با رنگ ويتراي بكشيد و جاهاي خالي را با چسب بپوشانيد و در اكليل هاي رنگي بغلتانيد تا طرح زيبايي روي ظرف ها ايجاد بشود. مي توانيد وسايل هفت سين را داخل اين ظرف هاي زيبا بريزيد.
تخم مرغ
ابتدا سوراخ ريزي در هر دو سر تخم مرغ ايجاد كنيد. از يك سر تخم مرغ فوت كنيد تا مواد داخل آن خارج شود و آن را خوب بشوييد. حالامي توانيد با مقداري رنگ يا مداد شمعي روي تخم مرغ ها هر طور كه دوست داريد نقاشي كنيد. البته زير انداز پلاستيكي براي جلوگيري از كثيف شدن فرش فراموش نشود.با توجه به اين كه امسال سال موش است مي توانيد دو عدد گوش بر روي تخم مرغ بچسبانيد و با سيم نازك، سبيل و با دو عدد منجوق چشم براي موش درست كنيد و براي دم موش از كاموا يا نخ ضخيم مشكي استفاده كنيد. اگر دوست داشتيد مي توانيد تخم مرغ را با رنگي كه شبيه موش باشد رنگ كنيد.روش ديگر اين كه از تخم مرغ به عنوان ظرف سبزه استفاده كنيد. كمي از سر تخم مرغ جدا كنيد و با تكه هايي از پنبه مرطوب داخلش را پر كنيد، بعد از سبزه عيد كه كمي سبز شده داخل آن بگذاريد و هر روز كمي آب روي آن بپاشيد تا موقع سال تحويل سبزه ها رشد مي كند.
تزئين تنگ ماهي
بهترين و مناسب ترين رنگ براي شيشه، رنگ ويتراي است. چند رنگ قابل حل شدن در آب را در پالت بريزيد و انگشت خود را در رنگ فرو كرده و روي سطح تنگ لكه هايي با فاصله هاي مختلف ايجاد كنيد. اين لكه ها به جاي پولك هاي ماهي هستند. براي تكميل آن كافي است با استفاده از قلم موي باريك و رنگي تيره براي هر يك از ماهي ها چشم و دهان و باله نقاشي كنيد.روش ديگر اين كه مي توانيد با استفاده از خمير كاغذ، روي تنگ ماهي و در قسمت پائين آن، برگ هاي شبيه برگ هاي ته آب طراحي كنيد و آنها را به رنگ سبز درآوريد.روش ديگر استفاده از گوش ماهي هايي است كه با رنگ هاي آكريليك طلايي و نقره اي آنها را رنگ كرده ايد. اين گوش ماهي ها را دورتادور تنگ ماهي در دو تا سه رديف بچسبانيد تا تنگ ماهي شما جلوه زيبايي داشته باشد.

Copyright Dailysun.iR© 2014 - All Rights Reserved